sauna-v-lese
+421 944 381 787

Návod

Sauna v lese sa nachádza v pokojnom lese neďaleko tisícročnej kaplnky Sans Souci (prekl. bezstarostnosť, oáza pokoja) a obce Iliašovce. Dostať sa sem je možné tromi cestami. Prvá a druhá je po cyklochodníku - červená (od Iliašoviec alebo Harichoviec). Tretia je po spevnenej ceste – modrá, od Iliašoviec (futbalové ihrisko) smerom ku kaplnke. Táto je najvhodnejšia ak plánujete cestu autom.

Na druhom obrázku biela šípka znázorňuje miesto na parkovanie auta. Odtiaľ je to sotva 5 minút pešo dole kopcom.Po vytvorení a potvrdení rezervácie Vám emailom pošleme 6 miestny kód
Klávesnica sa nachádza vľavo pri dverách
Váš kód zadajte na klávesnici a stlačte šípku na potvrdenie
Z vnútornej strany dverí sa nachádza inteligentný zámok
Ak sa chcete zamknúť, stlačte 2-krát stredové tlačidlo na zámku.
Ak sa chcete odomknúť, stlačte 2-krát stredové tlačidlo na zámku.
Keď budete odchádzať zo sauny, prosím skontrolujte či sú dveré zatvorené a následne stlačte šípku na klávesnici
Dvere sa potom zamknú
V malej drevárničke sa nachádza všetko potrebné k založeniu ohňa. Je potrebné narúbať tenké triesky. Vo vnútri je sekera a vonku leží drevený klát.Pred zapálením ohňa je potrebné vysypať nádobku na popol. (po skončení saunovania nechávate horúci popol a uhlíky v peci) Vzadu za saunou sú dve nádoby. Jedna slúži na popol, druhá na prípadný odpad. (ak nemusíte, prosíme nenechávajte žiaden odpad) V peci za pomoci tenkých, suchých triesok a pevného podpaľača zložíte oheň. Uistite sa, že je nádoba na popol povytiahnutá aby mal odkiaľ prúdiť vzduch keď sa dvierka na peci zatvoria. Postupne pridávajte väčšie a väčšie drevo. Oheň rozohreje lávové kamene ktoré následne odovzdávajú suché teplo do okolia. Pri saunovaní je ideálne dať pod seba saunovaciu bavlnenú plachtu. Saunovanie v plavkách určite neodporúčame. Jedná sa u fínsku suchú saunu. Optimálna teplota je okolo 90°C a vlhkosť vzduchu by ste mali udržiavať v rozmedzí 10-20% Vysokú teplotu viete znížiť otvorením horného prieduchu v tvare kocky alebo jednoducho otvorením dverí. Na ovládanie vlhkosti Vám poslúži drevené vedierko s vodou a naberačka ktorou priamo polejete kamene. V saune odporúčame zotrvať 5-15 minút. Každý zvláda vysoké teploty inak. Myslime na to, že sme prišli relaxovať, a tak ego nechajme vonku. Vždy počúvajte svoje telo a dodržujte pitný režim. Po nahriati organizmu v saune nasleduje ochladenie studeným vzduchom vonku, alebo ponorenie sa do ochladzovacej kade s vodou. Z nej je spustená šnúrka ktorou sa kaďa vypúšťa. Za žiadnych okolností ju nevyťahujte! Po ochladení a doplnení tekutín je možné tento proces opakovať 3-4 krát. Počet opakovaní je potrebné prispôsobiť pocitu únavy a vyčerpania. Menej je niekedy viac. Buďme k sebe ohľaduplní, a tak po ukončení cyklov a záverečnom relaxovaní vráťme saunu do pôvodného stavu, nech si aj ostatní rovnako odpočinú bez zbytočných nepríjemných prekvapení. Popol a uhlie po skončení nechajte v peci. Uistite sa, že pri odchode sú dvierka na peci zatvorené a nádoba na popol zasunutá.

Kontaktujte nás

Kontakt
+421 944 381 787
info@saunavlese.sk
Iliašovce
Ďakujeme!. Vaša správa bola odoslaná...
Ojoj, niečo je zlé